Spadkowiercy

Rozmowy o przekazywaniu wiary

16.10.2015 (piątek), godz. 18:00
O przekazywaniu wiary w rodzinie

Robert „Litza” Friedrich – mąż, ojciec, muzyk. Członek zespołów Lux Torpeda, 2 Tm 2,3 i założyciel Arki Noego– najbardziej rozśpiewanej grupy dziecięcej

14.11.2015 (sobota), godz. 16:00
Jak mówić dzieciom o Panu Bogu?

ks. Mirosław Tykfer – teolog, publicysta, duszpasterz. Jako redaktor naczelny „Przewodnika Katolickiego” na co dzień stawia sobie pytanie o to, jak mówić o Bogu.

Hanna Sołtysiak – pedagog i katecheta. Od lat przy klasztorze dominikańskim towarzyszy dzieciom przygotowującym się do wczesnej Pierwszej Komunii Świętej. Na co dzień pracuje jako katechetka w Zespole Szkół Gimnazjalno–Zawodowych z oddziałami klas terapeutycznych w Poznaniu. Jest też doradcą metodycznym nauczycieli religii i członkiem Archidiecezjalnej Rady Katechetycznej w Poznaniu.

12.12.2015 (sobota), godz. 16:00
Duchowość dziecka domaga się rozwoju

Magdalena Wegner-Jezierska – psycholog i mediator rodzinny, wykładowca Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (Katedra Psychologii). Zajmuje się pomocą psychologiczną dla rodzin, małżeństw i dzieci, prowadzi szkolenia z zakresu umiejętności interpersonalnych, w tym rodzicielskich i wychowawczych. Popularyzuje wiedzę psychologiczną w mediach. Prywatnie żona i mama pięciorga dzieci.

09.01.2016 (sobota), godz. 16:00
Nastolatki – instrukcja obsługi

Małgorzata Mazur – pedagog z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Pracuje zarówno z rodzicami (program Szkoła dla Rodziców i Wychowawców), jak i z młodzieżą. Jest świecką dominikanką, mieszka w Szczecinie.

20.02.2016 (sobota), godz. 16:00
Jak pokazać dzieciom, że Bóg kocha je za nic?

Małgorzata Wałejko – pedagog i teolog, wykładowca akademicki (Instytut Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego), publicystka, świecka dominikanka. Jest autorką „Listów w butelce”, współautorką (ze Zbigniewem Nosowskim) książki „Razem czy osobno”. Mieszka z rodziną – mężem i trójką dzieci – w Szczecinie.

12.03.2016 (sobota), godz. 16:00
Bierzmowanie – sakrament dojrzałości chrześcijańskiej czy pożegnania z Kościołem?

Tomasz Nowak OP – kaznodzieja wędrowny, przeor klasztoru dominikańskiego w Łodzi, wykładowca homiletyki, duszpasterz muzyków, współtwórca rekolekcji „Na fali wielbienia”. Wcześniej był m.in. submagistrem (wychowawcą) dominikańskich nowicjuszy, a także duszpasterzem młodzieży w Krakowie, gdzie przygotowywał nastolatków do bierzmowania.

Jakub Żurawski – biolog, wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Chrzest przyjął jako dorosły, 13 lat temu. Następnie przez wiele lat jako katechista towarzyszył innym dorosłym, przygotowującym się do tego sakramentu przy poznańskim klasztorze dominikanów. W swojej parafii przygotowywał również młodzież do sakramentu bierzmowania. Mieszka z rodziną – żoną i trójką dzieci – w Poznaniu.

23.04.2016 (sobota), godz. 16:00
Małżeńska droga zbawienia

Maciej Soszyński OP – dominikanin, były duszpasterz młodzieży we Wrocławiu, oraz studentów w Gdańsku i Poznaniu. Przez wiele lat działający w Ruchu Spotkań Małżeńskich. Od dziesięciu lat prowadzący przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa – Akademię Małżeńską w Poznaniu. Obecnie mieszka w Poznaniu, gdzie jest ekonomem klasztoru.

14 maja 2016 (sobota), godz. 16:00
Mamo, Tato, wyruszam w drogę
Czyli kiedy dziecko odchodzi od wiary

Monika Jędrzejewska – psychoterapeutka, szkoleniowiec i trener, terapeutka Chrześcijańskiej Terapii Integralnej (ChTI). Jej pasją jest rodzina, tętniące w niej życie i relacje, człowiek i jego rozwój. Szczęśliwa żona i mama siódemki dzieci, mieszka w Szczecinie.

11.06.2016 (sobota), godz. 16:00
Wiara potrzebuje rytuałów

Maria Kwiek USJK – matematyk i doktor teologii. W latach 1996-2005 była dyrektorem szkoły, następnie wizytatorem katechetycznym. Współpracuje z Ruchem Czystych Serc. Jest autorką m.in. „Małego poradnika życia rodzinnego” oraz współautorką – razem z Iwoną Nowak – podręcznika „Droga czystej miłości”.

Kontakt:spadkowiercy@gmail.com